fbpx

Kaip prie taršos mažinimo galiu prisidėti aš?

Taršos mažinimas kiekvienam

Vis dažniau naršant internete galima aptikti informacijos apie milžinišką taršos dydį mūsų planetoje. Visos statistikos, straipsniai ir vaizdo medžiagos ne vieną mūsų priverčia aiktelėti. Turbūt daugelis esame susimąstę, kaip prie taršos mažinimo galime prisidėti ir patys tiek namuose, tiek būdami darbe, mokykloje ar net atostogaudami. Džiugu, kad daugelis žmonių jau vienaip ar kitaip stengiasi mažiau teršti aplinką rūšiuodami šiukšles ar rinkdamiesi ekologiškus produktus. Tačiau yra ir daugiau būdų, kaip neįdedant daug pastangų, galima prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Štai keletas jų:

Maišai ir maišeliai.

Eidami apsipirkti stenkitės naudoti kuo mažiau plastikinių maišelių (amerikiečiai kasmet išmeta 100 bilijonų plastikinių maišelių, o jų irimas užtrunka net 1000 metų!). Nedėkite vienos citrinos ir vieno obuolio į du atskirus plastikinius maišelius. Kai maišelis nėra būtinas – nenaudokite jo. Dėkite daržoves ir vaisius tiesiai į savo pirkinių krepšį. O pirkiniams susidėti vietoje plastikinio vardinio prekybos centruose siūlomo maišo, naudokite perdirbamus, daugkartinius maišus.

Skrajutės.

Neimkite dalinamų reklaminių skrajučių, kurios jums atrodo nereikalingos. Visos jos vis tiek atsiduria šiukšlių dėžėje ir labai teršia aplinką, o dažnai yra visai nereikalingos. Tad labai paprastas būdas yra tiesiog jų neimti.

Daugkartinės talpos.

Vietose, kur riešutus ar bet kokius kitus užkandžius galima sverti pačiam – naudokite savo indelius, stiklainėlius. Prekybos centruose perkant mėsą taip pat galima neštis bet kokią savo talpą ir prašyti atsakingo žmogaus mėsą, salotas ar kitą maistą dėti į jūsų atsineštą talpą.

Šiaudeliai.

Stenkitės kuo mažiau naudoti plastikinių vienkartinių šiaudelių. Jie labai teršia aplinką. Šiandien rinkoje ypač didelė pasiūla daugkartinio naudojimo šiaudelių (stiklinių, akrilinių, bambukinių), rinkitės juos! Prie kiekvieno daugkartinio naudojimo šiaudelio pridedamas itin patogus šepetėlis, kuriuo labai lengvai galima išvalyti šiaudelį. Įsimeskite vieną į savo kuprinę, keletą pasilikite namuose. Beje, naudojant daugkartinio naudojimo šiaudelius, net ir gėrimas tampa skanesnis, pabandykite 🙂

Gertuvės.

Vietoje plastikinių vandens butelių, naudokite asmeninę savo gertuvę. Ypač jei namuose vanduo yra geriamas, nepamirškite pasirūpinti savo sveikata ir įsipilti vandens į gertuvę, o be to taip dar ir prisidėti prie gamtos saugojimo.

Dantų šepetėliai.

Rinkitės natūralius dantų šepetėlius. Vietoje plastmasinių dantų šepetėlių, rinkitės medinius, bambukinius, kurie lengvai suyra ir nesukeliančių taršos aplinkai.

Rūbai.

Aukokite nebenešiojamus rūbus. Visi jau nebenešiojami ir išmesti rūbai taip pat yra labai ilgai yrantys ir teršiantys aplinką, todėl puiki išeitis – paaukoti jau nebenešiojamus rūbus tiems, kam tikrai to reikia. Taip padarysite dvigubai gerą darbą ir sunkiau gyvenantiems žmonėms, ir gamtai. Beje, Lietuvoje yra ir socialiai atsakingų rūbų parduotuvių, kuriose priima nebenešiojamus rūbus perdirbimui. Tai taip pat puikus būdas prisidėti prie gamtos išsaugojimo ir tiesiog neišmesti senų rūbų.

Kavos puodeliai.

Jei kasdien geriate kavą kavinėje ir imate ją “išsinešimui”, jums ypatingai praverstų daugkartinio naudojimo puodeliai su dangteliais. Dabar jų pasirinkimas labai platus, todėl galite išsirinkti mieliausią širdžiai ir kasdien nešiotis jį su savimi.

Šampūnai.

Lietuvoje vis labiau populiarėja kieti šampūnai. Jie gaminami iš natūralių medžiagų, o vienas kieto šampūno gabaliukas atstoja 2-3 skysto šampūno buteliukus.  Beje, kietieji šampūnai dažniausiai parduodami be jokio plastikinio įpakavimo, arba yra įpakuojami į popierių, kuris gali būti rūšiuojamas ir perdirbamas.

Elektronika.

Šiais laikais neišvengiamai žmonės išmeta daug nebenaudojamos, sugedusios elektronikos: kompiuterius, telefonus, skrudintuves ir t.t. Jei elektroninis prietaisas dar veikiantis, bet tiesiog nebenaudojamas, tikrai rasite jam naujus namus ir galbūt tas daiktas kažkam dar tarnaus ilgus metus. Na, o jei elektroninis prietaisas visai nebeveikia, prekybos centruose yra specialūs taškai, kuriuose galite palikti elektroninius prietaisus ir jie bus perdirbami.

Kasdien neįdedant daug pastangų iš tiesų galime padaryti daug. Nepamirškime mylėti save, artimuosius ir gamtą. Juk pokyčiai prasideda nuo mūsų pačių, tiesa? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *