fbpx

Ekologiškas produktas ir ekologija: kas tai? Ką verta žinoti?

ekologiškas produktas

Ekologija

Turbūt ne kartą ėjote į mišką grybauti ar uogauti, o gal tiesiog ramiai praleisti popietę gamtoje. Turbūt pastebėjote įspūdingą gyvuojančių organizmų įvairovę: nuo samanų iki kankorėžių, nuo visada skubančios skruzdėlės iki voverės, besikarstančios medyje. Arba ne kartą esate važiavę automobiliu ir pro langą matę, kaip plyną lauką pakeičia miškas. Būtent visa tai ir yra biologijos atšaka, mokslas apie organizmus – ekologija. Ekologija apima visą, kas gyva. 

Ekologijos mokslas tiria, kaip organizmai sąveikauja tarpusavyje ir su juos supančia aplinka. Ekologija iš esmės leidžia mums suprasti, kokią įtaką mūsų veiksmai turi aplinkai, suprasti kiekvieno gyvo organizmo tikslą, ryšius ekosistemoje bei nustatyti, kurie žmogaus veiksmai daro didžiausią žalą gamtai. Ekologijos samprata padeda žmonėms pamatyti ir suvokti, kad neatsakingas vartotojiškumas gali pridaryti daug žalos. Tai skatina susimąstyti, kaip kiekvienas mūsų galėtų taršą sumažinti. 

Mūsų aplinka

Žodžiai “ekologija”, “ekologiškas produktas”, “gamtai draugiški produktai” – vis dažniau girdimi kasdien. Ir visai ne be reikalo, kadangi kuomet šiomis dienomis tarša tokia didelė, daugelis nori prisidėti prie gamtos išsaugojimo, o tuo pačiu ir savo pačių gerbūvio. Todėl dauguma šiuolaikinių žmonių stengiasi atrasti aukščiausios kokybės produktus ir daiktus, siekdami apsaugoti save ir artimuosius nuo žalos, kurią gali sukelti būtent nekokybiški maisto produktai ar kasdienėje buityje naudojami daiktai. Itin svarbu yra rinktis ne tik kokybišką maistą, bet ir daiktus, kurie neskleidžia žalingų chemikalų – daiktus, produktus, kurie yra ekologiški. Ekologiškas produktas – tai reiškia nekenksmingas aplinkai, gamtai. O nekenksmingas aplinkai ir gamtai – reiškia nekenksmingas ir žmogui. Ekologiškuose maisto produktuose nėra pesticidų, sintetinių trąšų, antibiotikų, konservantų, o ekologiškuose daiktuose – toksinų, chemikalų, kenkiančių sveikatai, sukeliančių ligas. Ekologiškas produktas, daiktas yra gaminamas iš lengvai suyrančių, natūralių, gamtoje randamų medžiagų, todėl renkantis ekologiškas prekes gali prisidėti ir prie gamtos išsaugojimo, ir prie savo paties bei artimųjų gerovės. 

Gamta ir aplinka – neatsiejamos ir itin svarbios ekologijos sąvokos. O žmogus yra laikomas labia svarbia visos ekosistemos dalimi ir tam tikra geologine jėga, gebančia petrvarkyti natūralią gamtą, įtakoti natūralius gamtoje vykstančius procesus. 

Tad būkime atsakingi, sąmoningi, sveiki, mylėkime gamtą ir save! 

Su meile Kego

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *